Strona z portalu

  Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii / Aktualności / Nabór na szkolenie w dziedzinie uzależnień-"Błękitny Krzyż w Polsce"
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Telefony Zaufania
Narkomania
800 199 990
czynny codziennie
w godz. 16-21
Uzależnienia behawioralne
801 889 880
czynny codziennie
w godz. 17-22
Nabór na szkolenie w dziedzinie uzależnień- Błękitny Krzyż

„Błękitny Krzyż w Polsce” sp. z o.o.  prowadzi rekrutację na szkolenie Studium Terapii Uzależnień w 2020 r. Szkolenie realizowane jest zgodnie z programem rekomendowanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii i prowadzone jest w zakresie: specjalisty psychoterapii uzależnień oraz instruktora terapii uzależnień.

 

Szkoła prowadzona przez Błękitny Krzyż w Polsce realizuje szkolenia terapeutów uzależnień od 2007 roku i do tej pory przeprowadziła XVI edycji Studium Terapii Uzależnień w ramach akredytacji Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W wyniku procedury konkursowej przeprowadzonej przez Krajowe Biuro w 2019 r. szkoła otrzymała stosowne uprawnienia do przeprowadzania szkolenia zgodnie z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami Ministra Zdrowia.

 

Dla kogo

Szkolenie, realizowane jest zgodnie z rekomendowanym przez KBds.PN programem i jest adresowane do osób, które chcą uzyskać certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień lub instruktora terapii uzależnień. Dokument ten jest wymagany świadcząc usługi terapii uzależnień w placówkach NFZ.

 

Co obejmuje szkolenie

Program szkolenia Studium Terapii Uzależnień obejmuje tematykę ściśle związaną zarówno praktycznymi aspektami pracy z osobami uzależnionymi i ich bliskimi, jak i koniecznym przygotowaniem teoretycznym. Forma zajęć to wykłady (realizowane e-learningowo), warsztaty, treningi psychologiczne oraz staż kliniczny i superwizja.

 

Pełny zakres tematyczny dostępny na stronie: bk-europe.pl (zakładka SZKOLENIA - Program Szkolenia).

 

Istotnym elementem programu jest praca warsztatowa nad studium przypadku pod nadzorem opiekuna grupy, co stanowi przygotowanie do pracy certyfikacyjnej. 

 

Miejski Ośrodek Terapii Uzależnień w Bielsku-Białej prowadzony przez Błękitny Krzyż jest ośrodkiem stażowym, posiadającym rekomendację Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii do obywania w nim stażu klinicznego, tj. II części szkolenia na terapeutów uzależnień.

 

Miejsce szkolenia 

Dom Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy w Pszczynie, jest miejscem, gdzie od 150 lat świadczona jest pomoc potrzebującym. Ośrodek posiada bazę wykładową i hotelową dla 50 osób. Pszczyna jest miastem dobrze skomunikowanym z całym krajem (dworzec PKP, w tym Intercity, dworzec autobusowy).

Na terenie obiektu znajduje się Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, co umożliwia studentom zapoznanie się z funkcjonowaniem placówki terapeutycznej i bezpośredni kontakt z pacjentem.

 

Formalności  

Biuro „Błękitny Krzyż w Polsce” Sp. z o.o. 

Dzwonkowa 138, 43-384 Jaworze 

(pon.–pt. od godz. 8.00 do 15.00)

tel. 33 817 28 38, 

szkolenia@bk-europe.pl

 

Formularz rejestracyjny, informacje na temat opłat oraz harmonogram szkolenia dostępny na bk-europe.pl w zakładce SZKOLENIA.

 

Biuro 

"Błękitny Krzyż w Polsce" sp. z o.o.
ul. Dzwonkowa 138

43-384 Jaworze

tel. 33 817 28 38

 

Miejsce szkolenia

Dom Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy

ul. Paderewskiego 3

43-200 Pszczyna

 

Ośrodek Stażowy

Miejski Ośrodek Terapii Uzależnień
ul Mostowa 1

43-300 Bielsko-Biała

Załączniki:

Ankieta zgłoszeniowa

 

Strona: 1 
CINN
Kalendarium
O narkotykach i narkomanii
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii