Strona z portalu

  Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii / Aktualności / Seminaria superwizyjno-szkoleniowe dla realizatorów programu FreD goes net
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Telefony Zaufania
Narkomania
800 199 990
czynny codziennie
w godz. 16-21
Uzależnienia behawioralne
801 889 880
czynny codziennie
w godz. 17-22
Seminaria superwizyjno-szkoleniowe dla realizatorów programu FreD goes net
Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy zaprasza na cykl seminariów o charakterze superwizyjno - szkoleniowym dla realizatorów programu FreD goes net.

Celem spotkań będzie prezentacja dobrych praktyk w zakresie wdrażania i realizacji programu, prezentacji współpracy międzyinstytucjonalnej oraz doskonalenie umiejętności stosowania Dialogu Motywującego w pracy indywidualnej i grupowej z młodzieżą wykazującą zachowania ryzykowne.

Seminaria odbędą się w następujących miastach:

  1. Katowice: termin 20-21 maja 2019 r. (Spotkanie odbyło się zgodnie z planem)
  2. Białystok: termin 10-11 czerwca 2019 r. (Spotkanie odbyło się zgodnie z planem)
  3. Lublin: termin 18-19 czerwca 2019 r. (Spotkanie odbyło się zgodnie z planem)

Dwudniowe spotkania skierowane są zarówno do realizatorów prowadzących zajęcia jak i dla rozpoczynających wdrażanie programu (pierwszeństwo) oraz osób współprowadzących zajęcia.

Ważne: Osoby, które mają za sobą odpowiednią liczbę godzin szkoleń z DM, będą mogły uzyskać certyfikat praktyka lub ubiegać się o certyfikat specjalisty Dialogu Motywującego nadawany przez Polskie Towarzystwo Dialogu Motywującego.

Pierwszy dzień to prezentacja dobrej praktyki organizacji w zakresie realizacji programu Fred goes net oraz wymiana doświadczeń, trudności i sukcesów prezentowanych przez uczestników. W spotkaniach wezmą również udział policjanci, pedagodzy, kuratorzy, lekarze, strażnicy miejscy i inne osoby współpracujące w realizacji programu na danym terenie. Uczestnicy uzyskają informacje w jaki sposób można rozpoczynać lub rozwijać współpracę.

Drugi dzień będzie miał charakter szkoleniowy z doskonalenia umiejętności zawodowych w stosowaniu Dialogu Motywującego. Szczególnie chcielibyśmy zwrócić uwagę na wywoływanie języka zmiany „change talk” w realizacji zajęć indywidualnych i grupowych z młodzieżą eksperymentującą z substancjami oraz budowanie celów poprzez wartości. Te elementy szkolenia będą realizowane przez doświadczonych trenerów DM, certyfikowanych terapeutów motywujących.

Każdy uczestnik otrzyma wyjątkowe materiały: "FreD in the BOX", czyli wszystko co realizator programu musi mieć pod ręką w czasie zajęć grupowych oraz niespodzianki do wykorzystania w terapii nastolatków w podejściu DM.

Informacje dodatkowe:

Grupy szkoleniowe liczyć będą po maksymalnie 16 osób.

Opłata szkoleniowa 50 zł obejmuje: nocleg w hotelu ze śniadaniem, 2x obiad, kolacja, przerwy kawowe, szkolenie z Dialogu Motywującego, materiały szkoleniowe oraz certyfikat.

O wzięciu udziału w seminarium zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz prosimy wypełnić i podpisać, skan lub zdjęcie wysłać na adres e-mail: fred-seminarium@wp.pl (w tytule maila prosimy podać imię i nazwisko oraz wybrane miasto)

Zgłoszenia na Seminarium w Katowicach należy wysyłać  do dnia 13 maja br, na pozostałe do 25 maja 2019.

Koszty podróży pokrywa uczestnik we własnym zakresie

Kwestionariusz wypełniony błędnie lub z niepełnymi informacjami nie będzie brany pod uwagę w procesie rekrutacji.  Informacje o zakwalifikowaniu na szkolenie oraz dane adresowe hotelu wraz ze szczegółowym programem uczestnik otrzyma drogą mailową

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii w ramach Narodowego Programu Zdrowia

 

FORMULARZ DO POBRANIA

Strona: 1 
CINN
Kalendarium
O narkotykach i narkomanii
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii