Strona z portalu

  Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii / Aktualności / Informacja o konferencji
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Telefony Zaufania
Narkomania
800 199 990
czynny codziennie
w godz. 16-21
Uzależnienia behawioralne
801 889 880
czynny codziennie
w godz. 17-22
Ogólnopolska konferencja pn. „Uzależnienia od substancji psychoaktywnych i uzależnienia behawioralne w pracy konsultanta punktu informacyjno-konsultacyjnego oraz dyżurnego telefonu zaufania ”
Fundacja ETOH, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd m.st. Warszawa zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji pn. „Uzależnienia od substancji psychoaktywnych i uzależnienia behawioralne w pracy konsultanta punktu informacyjno-konsultacyjnego oraz dyżurnego telefonu zaufania ”.

Konferencja odbędzie się w dniach 9-11 grudnia 2013 roku w siedzibie Fundacji ETOH przy ul. Mszczonowskiej 6 w Warszawie.

Do udziału w konferencji zapraszamy osoby dyżurujące w punktach informacyjno-konsultacyjnych oraz w telefonach zaufania, a także wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

Celem konferencji będzie poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy uczestników z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych, jak również uzależnień behawioralnych. Zajęcia będą się odbywały w formie wykładów oraz warsztatów. Dzięki dużej liczbie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pracy z osobami uzależnionymi, jak również ich bliskimi.

Wykładowcami i trenerami prowadzącymi zajęcia w czasie konferencji będą znani i certyfikowani psychoterapeuci, którzy przekażą swoje doświadczenia i metody pracy z osobami uzależnionymi.

 Proponowane podczas konferencji warsztaty będą dotyczyły:

  • Wykorzystania dialogu motywującego w rozmowie z osoba uzależnioną,
  • Znaczenia aktywnego słuchania w rozładowywaniu napięcia dzwoniącego,
  • Radzenia sobie ze złością w pracy z osoba uzależnioną,
  • Bulimii jako uzależnienia behawioralnego;
  • Umiejętności prowadzenia rozmowy z osobami z problemami seksualnymi.

Koszt uczestnictwa wynosi 200 zł od osoby. W ramach powyższej kwoty organizator zapewnia udział w zajęciach, materiały edukacyjne, pełne wyżywienie oraz nocleg. Koszty dojazdu pokrywają uczestnicy.

Konferencja jest dofinansowana przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Urząd Miasta st. Warszawa.

Aby wziąć udział w konferencji, należy przesłać do dnia 30 listopada 2013 r. wypełniony formularz zgłoszenia (dostępny na  www.etoh.edu.pl). Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zastrzegamy sobie prawo zakończenia naboru przed wyznaczonym terminem. Osoby wpisane na listę uczestników konferencji otrzymają mailowe potwierdzenie udziału w konferencji.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat konferencji, zapraszamy na stronę internetową Fundacji ETOH: www.etoh.edu.pl (zakładka Aktualności) lub do kontaktu telefonicznego pod numerami: 22 836 80 89, 22 439 03 11, e-mail: profilaktyka@etoh.edu.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

 Iwona Dziewulska

Dyrektor Zarządu Fundacji ETOH

Strona: 1 
CINN
Kalendarium
O narkotykach i narkomanii
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii