Strona z portalu

  Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii / Aktualności / Narkotyki? NA CO MI TO! 20 czerwca 2011 roku rusza ogólnopolska kampania społeczna Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii pod patronatem Ministra Zdrowia.
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Telefony Zaufania
Narkomania
800 199 990
czynny codziennie
w godz. 16-21
Uzależnienia behawioralne
801 889 880
czynny codziennie
w godz. 17-22
Narkotyki? NA CO MI TO! 20 czerwca 2011 roku rusza ogólnopolska kampania społeczna Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii pod patronatem Ministra Zdrowia.

Narkotyki? NA CO MI TO, to hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii pod patronatem Ministra Zdrowia, która rozpoczyna się 20 czerwca 2011 roku konferencją prasową w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej.  
Jest to pierwsza w Polsce kampania kształtująca przekonania, że większość młodych ludzi nie używa narkotyków, co potwierdzają wyniki badań naukowych. Jest to jednocześnie pierwsza kampania antynarkotykowa adresowana do młodzieży, która promuje zdrowy styl życia. Projekt ten powstał po to, aby pokazać, jak można żyć i bawić się bez narkotyków. Na portalu www.nacomito.com.pl chcemy zrzeszać młodych ludzi, którzy nie potrzebują brać, żeby się pozytywnie nakręcać. Chcemy pokazać, że można być twórczym i aktywnym bez „wspomagaczy” i zachęcić tym młodych ludzi do wyboru życia bez narkotyków lub też wzmocnić przekonania i postawy tych, którzy ich nie używają.
Tegoroczna kampania, podobnie jak poprzednie kampanie Krajowego Biura, obejmie między innymi spoty telewizyjne, radiowe oraz reklamę w prasie. W ramach kampanii uruchomiona zostanie strona internetowa, która będzie zachęcać młodzież do aktywnego uczestnictwa w projekcie i dzielenia się swoimi pasjami, poprzez zamieszczanie na portalu swojej twórczości w postaci fotografii, filmów, scenariuszy itp. Jednocześnie, ze względu na dużą aktywność młodzieży  na portalach społecznościowych, utworzony zostanie profesjonalny profil na Facebooku, który będzie promował i wspierał kampanię. Dodatkowe działania zaplanowano również w miejscach imprez młodzieżowych, klubach i dyskotekach na terenie kraju, szczególnie w miejscowościach, w których wypoczywa młodzież w czasie wakacji.
Kampanię realizuje Fabryka Komunikacji Społecznej przy wsparciu Agencji PR Partner of Promotion. Bardzo liczymy na wsparcie naszej kampanii przez społeczności lokalne, które serdecznie zapraszamy do współpracy.

Strona: 1 
CINN
Kalendarium
O narkotykach i narkomanii
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii