Strona z portalu

  Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii / Publikacje / Wydawnictwa KBPN / Dla młodzieży
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Telefony Zaufania
Narkomania
800 199 990
czynny codziennie
w godz. 16-21
Uzależnienia behawioralne
801 889 880
czynny codziennie
w godz. 17-22
DLA MŁODZIEŻY
Na niniejszej stronie przedstawiamy materiały profilaktyczne dostępne w Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii pomocne w prowadzeniu programów prewencyjnych dla młodzieży: ulotki, broszury, plakaty, gadżety i inne materiały. Każda z grup docelowych: studenci, licealiści, gimnazjaliści, uczniowie szkół podstawowych oraz najmłodsi znajdą w niniejszej ofercie publikację zarówno dopasowaną do wieku odbiorcy, jak i zaproponowaną w ciekawej formie wizualnej. Wysokonakładowa oferta z pewnością przyczyni się do poprawienia jakości prowadzonych działań profilaktycznych, w szczególności na poziomie lokalnym.

Poniższe publikacje są bezpłatnie przekazywane według reguł dystrybucji dostępnych na stronie - zasady dystrybucji wydawnictw.


Ulotka "Nowe narkotyki. Czy znasz prawdę o "dopalaczach"?"

Edukacyjno - informacyjna ulotka skierowana jest do młodzieży. Zawiera najważniejsze informacje o nowych narkotykach oraz o zasadach postępowania w sytuacji zagrożenia życia.


 Ulotka „Narkotyki”

Ulotka „Narkotyki” informująe o ryzyku używania substancji psychoaktywnych, konsekwencji prawnych z tym związanych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przy zatruciu narkotykami.

Tytuł: "Ulotka - Narkotyki", Autor: Danuta Muszyńska, Wydawca: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii

Publikacja skierowana do młodzieży licealnej i studenckiej. Ulotka informująca o negatywnych skutkach zażywania narkotyków, zawiera informacje nt. pierwej pomocy w przypadku zatruć nielegalnymi środkami psychoaktywnymi, porusza aspekty prawne, a także informuje o ryzyku mieszania poszczególnych narkotyków.

Tytuł: "Ulotka - Przyłapano Cię?", Wydawca: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii

 Informuje o możliwości przystąpienia do programu wczesnej interwencji FreD goes net, skierowanego do młodych osób eksperymentujących z narkotykami i alkoholem. Celem programu jest zachęcenie młodzieży do obiektywnego spojrzenia na używanie substancji psychoaktywnych - ulotka wydawana tylko dla realizatorów programu FreD goes net.

Tytuł: "Ulotka - Narkotyki - niebezpieczne związki", Autor: Danuta Muszyńska, Tomasz Zakrzewski, Wydawca: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii- nakład wyczerpany

Publikacja skierowana do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Ulotka informująca o konsekwencjach ryzykownych zachowań pod wpływem narkotyków w różnych sferach życia młodego człowieka, ciekawa forma i skrótowa treść porusza szereg tematów, takich jak:

  • Narkotyki a prawo
  • Narkotyki a życie seksualne
  • Narkotyki a problemy w rodzinie
  • Narkotyki a wyniki w nauce szkolnej
  • Narkotyki a prowadzenie pojazdów
  • Narkotyki a spędzanie czasu wolnego

 

Tytuł: "Twój super odjazd" - broszurka, Autorzy: Ks. B.P. Rosik, M. Budziłowicz
Wydawca: Fundacja KARAN - Warszawa
- nakład wyczerpany

Broszurka skierowana do młodzieży szkół podstawowych. Opisuje w pomysłowy sposób tematykę ryzyka, relacji z rodziną i rówieśnikami, uzależnień i zagrożeń spowodowanych używaniem poszczególnych środków odurzających. Szczególnie przydatna w prowadzeniu zajęć szkolnych, a także pozaszkolnych programów profilaktycznych, opracowana jako swoista podróż po wyżej wyszczególnionych zagadnieniach.

Tytuł: Plakat "Narkotyki? Na co mi to? ", Wydawca: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii

Plakat do młodzieży w wieku 14-18 lat promujący kampanię profilaktyczną, która ma kształtować przekonania, że nie używanie narkotyków jest obecnie normą wśród nastolatków i tym samym ma wzmacniać tę tendencję.


Tytuł: Plakat "Brałeś? nie jedź! - po narkotykach rozum wysiada", Wydawca: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii- nakład wyczerpany

Plakat do młodzieży w wieku 16-25 lat informujący o skutkach prowadzania samochodu pod wpływem narkotyków. Oficjalna kreacja Ogólnopolskiej Kampanii Antynarkotykowej pod hasłem: "Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada" promujący stronę akcji www.rozumwysiada.pl

 

Tytuł: gadżety profilaktyczne, Wydawca: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii

Aby uatrakcyjnić prelekcje, konferencje, festyny czy inne formy spotkań z młodzieżą w ofercie Krajowego Biura znajdą Państwo gadżety (np: znaczki, breloczki, koszulki, kalendarze, notesy, wlepki, etc), które z jednej strony stanowią nośnik treści informacyjnych i profilaktycznych, z drugiej są formą materiałów BTL o charakterze promocyjnym. Zarówno zakres, jak i forma tzw. gadżetów jest  uzależniona od aktualnej oferty związanej z prowadzoną w danym roku Ogólnopolską Kampanią Profilaktyczną.

 

 

 

Strona: 1 
CINN
Kalendarium
O narkotykach i narkomanii
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii