Strona z portalu

  Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii / Aktualności / Start Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej: "Bez chemii na drodze"
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Telefony Zaufania
Narkomania
800 199 990
czynny codziennie
w godz. 16-21
Uzależnienia behawioralne
801 889 880
czynny codziennie
w godz. 17-22
Start Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej: "Bez chemii na drodze"
Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii uprzejmie informuje o rozpoczęciu kampanii społecznej "Bez chemii na drodze". Kampania jest realizowana przez Fundację Poza Schematami ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych. Powstała z inicjatywy Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Celem kampanii jest rozpowszechnienie informacji na temat ryzyka związanego z używaniem substancji psychoaktywnych podczas jazdy. Kampania adresowana jest do kierowców, rowerzystów oraz pasażerów. Działania kampanii są również kierowane do rodziców dzieci i nastolatków, które w przyszłości uzyskają prawo jazdy.

Działania kampanii będą prowadzone wielotorowo. Wkrótce zostanie udostępniony spot radiowy i film animowany oraz informacje dotyczące wpływu różnych substancji pschoaktywnych na zdolność  prowadzenia pojazdów. Pojawią się też artykuły na temat wychowania do bezpiecznych zachowań na drodze. Artykuły będą regularnie publikowane na portalu bezchemiinadrodze.pl


W ramach kampanii został przygotowany krótki program psychoedukacyjny do wykorzystania w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Są to dwugodzinne zajęcia dla rodziców uczniów: klas 1–3, klas 4–6, klas 7–8 oraz uczęszczających do szkół ponadpodstawowych.


Materiały do pobrania

Spot kampanii "Bez chemii na drodze"
Strona: 1 
CINN
Kalendarium
O narkotykach i narkomanii
Projekt Transition Facility PL2006/018-180.05.04
"Wsparcie regionalnych i lokalnych społeczności
w przeciwdziałaniu narkomanii na poziomie lokalnym
- kontynuacja"
© Krajowe Biuro Do Spraw
Przeciwdziałania Narkomanii